Rezervace

Format: 14/02/2018
Format: 14/02/2018

Luxusní a romantické ubytování na zámku.

Prostornost, luxus a kreativita, takové jsou hotelové pokoje a apartmány na zámku Chateau Herálec, které tvoří nabídku luxusního zámeckého ubytovaní. Vyberte si pro svoji inspiraci kterýkoliv z nich, ať už apartmá bývalých majitelů zámku nebo pokoje nazvané dle obrazů starých mistrů ze sbírek Oblastní galerie Vysočina a my Vám garantujeme, že na pobyt na našem zámku jenom tak nezapomenete. Staré se zde prolíná s novým v harmonickém souladu, tak přijeďte a nechte se hýčkat, nechte se unést luxusem našich pokojů.

Na tomto místě Vám nabízíme seznam pokojů Chateau Herálec, které si můžete prohlédnout také v samostatné sekci Zámecké apartmány a Zámecké pokoje.
 
Největší zámecké apartmá je pojmenováno podle jednoho z nejmocnějších českých rodů - Trčků z Lípy. Trčkové byli i hejtmany tohoto nádherného kraje a byli tak bohatí, že peníze půjčovali dokonce českým králům. »
 
 
 
 
Výjimečný prostor prezidentského apartmá Pánů ze Solmsu má několik nádherných detailů, které Vás uchvátí od prvního okamžiku. Pod stropem se vznáší jakoby levitující kruhové světlo, které diskrétně nasvěcuje speciální lepenou štukovou fresku s anděly. »
 
 
 
Vejděte a odpočívejte pod korunami stromů, v pohodlných peřinách a měkkých křeslech... Nechte se hýčkat stínem a odleskem slunce v listoví, tak jak jej dokázal zachytit Alois Kalvoda, známý český krajinář. »
 
 
 
 
Pokud máte jen trochu romantickou duši, vybrali jste si toto apartmá velmi správně. Právě hrabata z Trauttmansdorffu dali zámeckému hotelu Herálec jeho romantický vzhled - věže, cimbuří, krásné průčelí... »
 
 
 
 
Pokud si vyberete toto apartmá, pocítíte teplo ohnivě červených listů Dubového háje. Díváte se na dílo jednoho z českých impresionistů Jozefa Ullmanna a máte pocit, že listy stromů se tiše hýbou ve větru... »
 
 
 
 
Bydlet na zámku a zároveň se ocitnout u řeky Sázavy se dá pouze v tomto příjemném apartmá, vyzdobeném nádherným ztvárněním krajiny od Bedřicha Havránka, žáka Antonína Mánesa. »
 
 
 
 
 
Znovu Vás okouzlí  úžasně prostorné apartmá, kde si můžete naplno užít velkolepý pocit volnosti i svěžesti měkké trávy mladého lesíku, kde jste se právě ocitli. »
 
 
 
 
 
Atmosféra krajiny vstoupí do tohoto apartmá, jen co otevřete dveře. Dýchá na Vás důstojností vysokých stromů, klidem paloučku v lese, letní oblohou, vzdáleným horizontem... »
 
 
 
 
 
V třetím největším zámeckém apartmá jste se ocitli na jednom místě se symbolickým bílým koněm Jana Preislera a můžete si vybrat, kterou částí tajemného obrazu se necháte unést. »
 
 
 
 
 
Pokoj Pánů z Roupova je zajímavý svým komfortním prostorem ve velikosti pohodlného bytu, luxusním zařízením i svým názvem. Kryštof Karel z Roupova sice koupil Zámek Herálec až v roce 1602. »
 
 
 
 
Pokud máte zájem vychutnat si skutečný lov, stačí se začíst do naší Knihy zážitků a my pro Vás rádi zprostředkujeme lovecký zážitek na Vysočině »
 
 
 
 
 
Sedněte si do měkkého křesla a zasněte se. Cítíte jaro, vůni rozkvetlých květů trnky a bzučení včel kolem? Jan Honsa byl nejen malíř, ale i hospodář a maloval to, co zažíval. »
 
 
 
 
 
Obraz Krajina od Gustava Macouna rozšiřuje už i tak velký prostor a pohodlí Vašeho pokoje. Díváte se na obraz a tato krajina se Vám zdá jaksi známá. »
 
 
 
 
 
Vybrali jste si v Knize zážitků rybaření nebo koupání, nebo se jen tak půjdete projít malebnou krajinou Vysočiny? Právě taková zátiší jako na obrazu světoznámého krajináře Folingsbyho tam určitě uvidíte. »
 
 
 
 
 
Jste ještě v pohodlí svého zámeckého pokoje, anebo už kráčíte v neopakovatelné iluzi cestičkou mezi stromy na obraze jednoho z nejoriginálnějších českých krajinářů Jana Honsy? »
 
 
 
 
 
Starobylý most, malebná krajina, historické zdi zámku a novodobé pohodlí. Takový je Váš pokoj s motivem Aloise Kalvody, který svou tvorbou ovlivnil generace českých malířů a jehož dílo je výjimečné. »
 
 
 
 
 
V tomto pokoji se před Vámi otevře další okno do krajiny Aloise Kalvody - s palouky plnými červených máků, v dálce s úzkými lány polí. »
 
 
 
 
Standard Double Room Pod mrakem
Poté, co jste odpočívali u krbu v prostorném severním křídle, stačí sejít po schodech do původního kamenného průjezdu, kde páni kdysi vystupovali z kočárů, a jste v pokoji Pod mrakem. »
 
 
 
 
 
 
Název tohoto pokoje i jeho poloha je trochu tajemná jako samotný zámek, který má mnoho zákoutí, skrytých a překvapivých prostorů. Zde je místo, kde panstvo vystupovalo ze svých kočárů, sesedalo z koní a vstupovalo do zámku. »