Rezervace

Format: 20/11/2017
Format: 20/11/2017

OBLASTNÍ GALERIE VYSOČINY V JIHLAVĚ VÁS ZVE NA ZAHÁJENÍ VÝSTAVY

http://www.chateauheralec.com/sites/default/files/images/dsc_7702.jpg
http://www.chateauheralec.com/sites/default/files/images/image.ashx_.jpg
http://www.chateauheralec.com/sites/default/files/images/image.ashx__0.jpg

 

Vernisáž výstavy IGLOO- galerie zvuku, dne 2.6.- 4.9. 2016

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě pořádá ve dnech 2. 6. - 4. 9. 2016 velice zajímavou výstavu s názvem IGLOO- galerie zvuku. Vernisáž bude zahájena dne 2. 6. 2016 v 18:00 hodin, performance Marcin Dymiter.

Kurátor: Martin Barski

První výstavu pro zvukovou galerii IGLOO, umístěnou ve sklepních prostorách galerie na Komenského ul. č.p. 10, připravuje kurátor Marcin Barski společně s týmem krakovského Soundscape institutu. Výběr polských terénních nahrávek se soustředí na rozmanité přístupy k poslouchání. Terénní nahrávky mohou být zaměřené dokumentárně, umělecky, ekologicky, subverzívně, sociálně, akademicky... Galerie se promění v živou zvukovou krajinu, kde se všechny tyto přístupy budou navzájem mísit.

Z několika reproduktorů budou znít nahrávky od různých autorů – umělců, nahrávačů života v divočině, tvůrců filmového zvuku i akademiků, pracujících se zvukem, součástí bude také živý zvukový přenos. Neustálý, tichý proud zvuků, trochu náhodný a trochu chaotický, bude v prostoru vytvářet zajímavé kombinace.

 

Vernisáž výstavy Nuda, nuda/ Pavla Krkošková Byrtusová a děti, dne 2.6.- 11.9. 2016

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě všechny zve ve dnech 2. 6. - 11. 9. 2016 na zajímavou výstavu s názvem Nuda, nuda/ Pavla Krkošková Byrtusová a děti". Vernisáž bude zahájena dne 2. 6. 2016 v 17:00 hodin.

Kurátor: Pavla Krkošková Byrtusová

Výchozím bodem práce je pozorování projevů mého syna. Od určitého věku jsou děti raději "někým jiným" než samy sebou. Já jsem při hraní pomocníkem. Vlastně se chci tak trochu nakazit jejich přístupem ke světu. Vytvářím prostor pro hru a dokumentuji (fotografií - malbou - grafikou), děti vystupují jako performeři či účastníci happeningů. Průběžně se role mísí a vyměňují.

Výstava by měla být volným souborem portrétních maleb, kreseb, sítotiskových grafik (které vytvářím já), doplněným o fotografie od dětí. Dětský pohled je nevšední také proto, že jsou menší než my. Fotí z podhledu, a proto si všímají věcí, které se nachází v úrovni jejich očí a blíže u země. Při práci na této výstavě samozřejmě nejde o klasickou spolupráci. Dostávám se částečně do role kurátora.